Galerie - Józef Wolnyfot. Tomasz Jodłowski
Rocznik 60, urodzony w Rudzie Śląskiej. Od 1983 r. aktywnie uczestniczył w pracach Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, biorąc udział w wielu wystawach, konkursach i prezentacjach.
Zawodowo związany był jako etatowy fotoreporter z tygodnikami: „Panorama”, „Katolik”, „Gazeta Wyborcza”, „Superexpress”. Zajmował się fotografią reklamową    z powodzeniem prowadząc Studio Fotografii Reklamowej „Format”.
Obecnie pracuje w tygodniku „Gość Niedzielny” jako fotoedytor i szef działu foto.
Uczestnik wystawy „Kontakty 2000″. Uprawia fotografię czarno-białą mieszczącą się w nurcie fotografii autonomicznej, twórca pojęcia metafotofizyczności.
Członek ZPAF od stycznia 2003 roku, a od 2002 Członek Założyciel, późniejszy prezes a do dzisiaj mentor Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. 
...................Józef Wolny.....


“Fotografuje od lat z potrzeby serca i dla chleba. Fotografowanie długo rozumiałem jako panowanie nad światłem. To ono, piękne w swoim rozproszeniu, pozwalało zdobywać coraz to nowe obrazy, a jego brak stanowił udrękę. Światło dopełniające przestrzeń stanowiło istotę fotograficznego spełnienia. Dostrzegłem także i zaakceptowałem cienie, domyślając się w ich mrocznym niedopowiedzeniu szansy na zrozumienie pełni obrazu. 

Iluminacja jednak nie nastąpiła, czegoś zabrakło. 
Postanowiłem dać sobie trochę... czasu. 

Czas to kawałek nieskończoności, którą otrzymujemy od naszych rodziców. 
Błogosławiony w swojej dynamice przynosi radość, sukcesy, doświadczeni i pewność siebie. 
Codziennie pozwala odkrywać nowe znaczenia zdarzeń i słów. Biegnąc przez życie zaczynamy pojmować jego rytm dopiero wtedy, gdy odchodzą nasi bliscy i tracimy ostrość widzenia. 

Lekarstwem od zawsze jest sięgniecie po lustrzankę z jasnym obiektywem. 
Fotografie zatrzymując czas dają ukojenie i pozwalają pogodzić się z porządkiem wszechrzeczy. Czego sobie i Wam życzę.”

Józef WolnyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz